پرسش نامه شهرک فناوری

((پرسشنامه))

مخاطب گرامی

باسلام و احترام

طرح مطالعاتی بررسی وامکانسنجی ایجاد شهرک فناوری دراستان هرمزگان توسط تیم کارشناسان شرکت سنجش دانش صنعت جنوب وباهمکاری وحمایت پارک علم وفناوری هرمزگان وشرکت شهرکهای صنعتی استان هرمزگان- باهدف شناسایی رشته گروههای صنعتی که دارای پتانسیل مناسب جهت ایجاد شهرک فناوری هستند- دردست انجام می باشد.ابتدا تعریف رسمی شهرک فناوری وعناصر واجزاوتشکیل دهنده واهداف وماموریت آن جهت آشنایی مخاطبین این پرسشنامه تشریح می گردد. درادامه مستدعی است نسبت به تکمیل پرسشنامه جهت مساعدت به تیم اجرایی پروژه بمنظور تکمیل پروژه بنابه صلاحدید وبرحسب تخصص،دانش و تجربیات عملی خود اقدام فرمائید.

تعریف شهرک فناوری:

می‌توان شهرک فناوری را مجموعه‌ای تعریف نمود که ضمن فراهم آوری زیرساخت  مناسب برای استقرار واحدهای فناور تولیدی، خدماتی و مشاوره‌ای  با گردآوری و تجمیع  اجزای دخیل در توسعه فناوری زمینه ارائه حمایت‌های نرم‌افزاری لازم جهت ایجاد صنایع کوچک مبتنی بر فناوری‌های جدید را فراهم آورده و از طرف دیگر با اشاعه فناوری‌های جدید در  واحدهای صنعتی زمینه ارتقای توان رقابتی و توسعه فعالیت‌های آن‌ها را پدید می‌آورد.

هدف از احداث شهرک‌های فناوری:

حمایت از تجاری‌سازی و توسعه فنّاوری و به‌تبع آن، توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و اشتغال‌زایی تخصصی است. شهرک‌های فنّاوری، بستر مناسبی برای استقرار کسب‌وکارهای فناور، واحدهای تحقیق و توسعه، مشاورین خبره و مؤسسات پژوهشی و آموزشی شکل می‌دهد که در تعامل سازنده با یکدیگر زمینه ارتقای فناوری در صنایع کوچک را فراهم می‌آورند. هدف از تجمیع این فعالان در شهرک‌های فناوری ایجاد هم‌افزایی و تجاری‌سازی فنّاوری و تسهیل فرآیند جذب، ارتقا و انتشار فناوری در صنایع کوچک است؛ به‌نحوی ‌که تمامی و یا بخش‌های عمده‌ای از فعالیت‌های تجاری‌سازی فنّاوری در این شهرک‌ها به‌صورت حرفه‌ای قابل انجام می‌باشد. مهم‌ترین فعالیت‌های موردنیاز به‌منظور تجاری‌سازی فناوری شامل تحقیق و توسعه، تولید محصولات با فناوری برتر، خدمات آزمایشگاهی، استانداردسازی، بازاریابی و خدمات مشاوره‌ای برای توسعه بازار محصولات فنّاورانه می‌باشد، که همه این فعالیت‌های در شهرک‌های فناوری گرد هم آمده‌اند تا توسعه فناوری در صنایع کوچک تسهیل شود. علاوه بر خدمات مذکور، همکاری‌های بین‌المللی برای استفاده از تجارب جهانی و همچنین صدور محصولات و خدمات به بازارهای فناوری جهان از دیگر اهداف راهبردی شهرک‌های  فناوری است.

پرسش نامه شهرک فناوری

 

 

پیشاپیش از حسن توجه وهمکاری شما کمال تشکر وقدردانی بعمل می آید.

 

عبدالحسین توانگری

مدیر پروژه